Aktualności

OTWIERAMY PIERWSZE W EUROPIE MUZEUM MEMÓW

Muzeum Memów by BiG Festivalowski to całkiem poważna galeria treści niepoważnych, której uroczyste otwarcie nastąpi 19 sierpnia 2022 roku o 12:00 w samo południe w podziemiach Kina Przedwiośnie w Płocku. Goście wystawy będą mogli skorzystać z szatni i toalety oraz nacieszyć oczy obszerną kolekcją specjalnie wyselekcjonowanych memów podzielonych na kategorie według gatunków i czasu powstania. Nie zabraknie merytorycznego podejścia, różnorodności, jakościowych wydruków wielkoformatowych ani papieru. 850m2 powierzchni muzealnej będzie dobrze wentylowane i porządnie oświetlone dla zapewnienia zwiedzającym maksymalnego komfortu oraz bezpieczeństwa. Organizatorzy gwarantują wyśrubowany poziom żartu, wyraźnie oznaczone wyjścia ewakuacyjne i czytelny rozkład pomieszczeń oraz słowne zadośćuczynienie za zagubione na terenie Muzeum rzeczy i przedmioty.

Charakter wystawy jest multimedialny, co będzie zaproszeniem dla gości do wchodzenia w interakcje z przestrzenią galeryjną, np. będzie folia bąbelkowa, co warto docenić, bo zwykle jej nie ma. W ramach Big Festivalowskiego po Muzeum Memów organizowane będą oprowadzania kuratorskie, dzięki którym można będzie pogłębić swoją wiedzę i mieć co opowiadać rodzinie i znajomym. Każdy uczestnik będzie mógł zwieńczyć swoją wizytę zdjęciem pamiątkowym i uściśnięciem czyjejś dłoni. Z wystawy każdy z pewnością wyjdzie bogatszy o ciekawe doświadczenia oraz cenę biletu, ponieważ w trakcie trwania Big Festivalowskiego wydarzenie będzie całkowicie darmowe.

Po festiwalu Muzeum Memów czynne będzie jeszcze przez kolejne trzy miesiące, co będzie gratką dla tych, którzy nie zdążyli zobaczyć ekspozycji, oraz dla tych, którzy zapomnieli odebrać czegoś z szatni.

 

Partnerzy Muzeum Memów: Mazowiecki Urząd Marszałkowski, Muzeum Mazowieckie w Płocku

 

Patroni Medialni: Radio Eska Płock, Miasto żyje, RDC Płock, Anywhere.pl, Radio Kampus, WP, Comedy Central, Canal+ online, BBC online